Çevre danışmanlık, osg firmaları, iş güvenliği firması, çed firmaları Çevre danışmanlık, osg firmaları, iş güvenliği firması, çed firmaları
     

  » Tükçev - Tüketici ve çevre eğitim vakfı

Firma Adı : Firma Tükçev - Tüketici ve çevre eğitim vakfı
Firma Sektörü : Kategori Ambalaj atık firmaları
Web Sitesi : Web Site http://www.tukcev.org.tr/
Firma Logo Firma Logo
Açıklama : Sürdürülebilir kalkınma ile sürdürülebilir yaşam birlikteliğinin önem arzettiği çağımızın gelişmiş demokrasilerinde bütün yurttaşlar birer tüketicidirler. Toplumun rasyonel, bilinçli tüketicilerden oluşması, çevrenin korunmasının en büyük teminatıdır. Tüketicinin, sağlıklı bir çevrede yaşama hakkının yanında, çevreyi korumak ve doğal kaynakları ölçülü tüketmek gibi sorumlulukları vardır.
Tüketicinin korunmasına ilişkin hukuki mevzuat, tüketicinin sağlıklı bir çevrede yaşama hakkını düzenler. Çevre hukukunun da hedefi, çevrenin kirletilmesinin ve doğal kaynakların ölçüsüzce tüketilmesinin önüne geçmek, tüketicinin sağlıklı bir çevrede yaşamasını sağlamaktır. Tüketici hakları ile çevrenin korunması sorumluluğu kavramlarını birlikte değerlendirmek, bireyin ve toplumun hakları ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek, Avrupa Birliği ve diğer gelişmiş ülkeler düzeyinde tüketici hak ve sorumlulukları ile çevreyi koruma bilincine ulaşmak amacıyla Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfını kurduk.

Adres : Çukurca Birlik Mah. 409. Sok. No:7 Çankaya / ANKARA
Şehir : Ankara
Yetkili Kişi : Tükçev
Telefon : 0 (312) 441 95
E-Mail :
Bu firma profili 1664 kez görüntülendi.
 
   
  » Sponsor Bağlantılar
  » Etiketler
  » Tüm Kategoriler